30.07.2018

Medycyna i ogrodnictwo.


Ten post jest dedykowany wszystkim, którzy odwiedzają mój punkt ogrodniczy.
Jestem Wam winna wyjaśnienia więc zrobię to tutaj na forum.Z zawodu jestem lekarzem a z pasji ogrodnikiem. 
Punkt który otworzyłam daje mi nieograniczoną frajdę przebywania i komponowania nowych roślin, ale nie zamierzam zmieniać nagle swojej ścieżki zawodowej. Chcę te ścieżki połączyć.Wiem, że dla wielu punkt wydaje się nie do końca zrozumiały bo po pierwsze godziny otwarcia są nienaturalnie krótkie, poza tym nie ma takiego wyboru jak w wielkich centrach ogrodniczych no i nie można tu wejść incognito z wózeczkiem i cichaczem wymknąć się do domu. 

Każdy kto tutaj wchodzi jest moim goście. Nie każdy tak lubi i ja to szanuję a tym większą mam radość gdy widzę, że jednak wracacie.

Ten sezon skończy się szybciej niż przypuszczamy bo jesień nadchodzi dużymi krokami 
(mimozami jesień się zaczyna ...już możecie śpiewać) więc ja już przygotowuję jesienną wystawę a poza tym...w październiku kończę urlop macierzyński i wracam do pracy zawodowej.

No właśnie, widzicie wspólny mianownik między pracą lekarza i ogrodnika?

Ja tak ! To HORTITERAPIA. 

Niesamowita dziedzina, która u nas w kraju dopiero kiełkuje ale chociażby na wyspach cieszy się dużym zainteresowaniem wśród lekarzy rodzinnych. Łączy wiedzę medyczną i ogrodniczą oraz inne aspekty. Poprawia kondycję człowieka stymulując wszystkie 5 zmysłów.
Wzrok, słuch, smak, węch i dotyk. Czyż to nie genialne?

Hortiterapia bazuje na naturalnej potrzebie kontaktu z naturą. Obniża poziom stresu, poprawia nastrój, poprawia kondycję, pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność, usprawnia koordynację ruchową, kształtuje poczucie odpowiedzialności. 
Nic tylko zakładać ogrody przydomowe, w donicach, na balkonach, czy kupować rośliny do domu. Każdy może zrobić sobie hortiterapię ...wystarczy tylko chcieć.
Tak więc Moi Drodzy. 
Niezmiernie cieszę się, że odwiedzacie mój punkt ogrodniczy. Z chęcią powymieniam się z Wami ogrodniczymi doświadczeniami a jeśli ktoś będzie w medycznej potrzebie to też służę pomocą. 

Do zobaczenia w moim ogrodzie :)

ps. a jakie Wy macie pasje?
3 komentarze:

 1. Bardzo dobre połączenie :D
  Życzę sukcesów na tym polu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! To wspaniałe, że coś takiego otworzyłaś. Pozdrawiam Cię serdecznie i zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 3. I like your blog,I sincerely hope that your blog a rapid increase in
  traffic density,which help promote your blog and we hope that your blog is being updated.
  เล่น บอล ออนไลน์

  OdpowiedzUsuń